مقالات ناباروری

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه

تقویت پوشش بیمه یکی از اهداف دولت سیزدهم بوده است. گام نخست در این زمینه، پوشش بیمه به صورت رایگان برای شش میلیون نفر فاقد بیمه و مقدمه‌ای برای اجرای طرح ملی «دارویار» بوده که در این راستا، پوشش همگانی بیمه سلامت در کشور در حال تحقق است.

در این باره بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، با تاکید بر اهمیت اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اظهار می‌کند: در جلسه اخیر هیئت دولت، مصوبه‌ای برای بیمه خدمات ناباروری به تصویب رسید و بیمه‌ها در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و در مراکز خصوصی، تا ۷۰ درصد هزینه‌های خدمات ناباروری را پوشش می‌دهند.

بیمه درمان ناباروری زوجین

شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌ اجتماعی در خصوص بیمه درمان ناباروری گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات درمان ناباروری مصوبه بسیار خوبی است و استقبال خوبی هم از آن شده است.

تحت پوشش قرار گرفتن خدمات درمان ناباروری، شاهد استقبال بیشتری از این خدمات هستیم و امیدواریم با افزایش استقبال و افزایش درخواست برای خدمات درمان ناباروری، ظرفیت ارائه خدمات نیز در کشور افزایش یابد.

شهرام غفاری افزود: هزینه‌های درمان ناباروری مطابق قانون از ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط سازمان تأمین‌اجتماعی قابل پرداخت است در زمینه ناباروری بیش از ۳۰ میلیارد تومان به بیماران بیمه‌شده پرداخت و بیش از ۱۵ هزار پرونده ناباروری تشکیل شده است.

غفاری اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۰۰ مرکز درمان ناباوری در کشور وجود دارد که حدودنیمی از آنها دولتی و مطابق قانون طرف قرارداد تامین‌ اجتماعی هستند. مراکز خصوصی را نیز ما برای انعقاد قرارداد اعلام آمادگی کرده‌ایم و برخی از آنها نیز طرف قرارداد هستند.

وی افزود: درحال حاضر ۹۰ درصد هزینه‌های خدمات درمانی ناباوری در مراکز دولتی توسط سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شود. در مراکز خصوصی نیز ۹۰ درصد هزینه خدمات براساس تعرفه عمومی غیردولتی پرداخت می‌شود.

شرایط و هزینه زایمان طبیعی

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره سایر خدمات این سازمان در ارتباط با بحث فرزندآوری گفت: هزینه زایمان نیز در زایمان طبیعی و سزارین غیرانتخابی در مراکز دولتی به‌طور کامل توسط سازمان تأمین‌ اجتماعی پرداخت می‌شود و زایمان طبیعی برای بیمه‌شدگان تأمین‌ اجتماعی در مراکز دولتی کاملا رایگان است.

مراکز تحت پوشش بیمه درمان ناباروری

در حال حاضر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروی نجمیه کرمان که از مراکز فعال و فوق تخصصی در زمینه درمان ناباروری زنان و مردان در جنوبشرق میباشد به عنوان اولین مراکز خصوصی خدمات درمان نابارری (IUI- IVF-ICSI ,…) را تحت پوشش بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و نیروهای مسلح به زوجین نابارور ارائه مینماید.

زوجین نابارور عزیز میتوانند جهت مراجعه به این مرکز یا اطلاع از پزشکان و سایر خدمات آن به این صفحه مراجعه نمایند:

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه / نوبت دهی مرکز نجمیه کرمان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا